Egzaminy na prawo jazdy, Szkolenia zawodowe dla kierowców, BRD, Szkolenia redukujące 6 punktów, Kwalifikacja wstępna

Też kiedyś uczyliśmy się jeździć

Wiosna a zatem i wzmożony ruch na naszych drogach. Wśród wielu pojazdów zauważymy i te, które służą do nauki jazdy lub do przeprowadzania egzaminów państwowych. Należy zatem przypomnieć, że pojazd taki jest oznaczony tablicą kwadratową barwy niebieskiej z białą literą L. Tablica jest umieszczona z przodu i z tyłu pojazdu lub zespołu pojazdów na wysokości od 60 do 180 cm od powierzchni jezdni . Na samochodach osobowych tablica jest umieszczona pionowo na dachu prostopadle do osi podłużnej pojazdu, natomiast na motocyklu – z tyłu pojazdu. Warto pamiętać, że art. 55 ust. 3 Ustawy o ruchu drogowym zobowiązuje kierującego pojazdem, przejeżdżającego obok lub jadącego za  tak oznakowanym  pojazdem do  zachowania szczególnej ostrożności.

Musimy pamiętać, że w pojazdach tych odbywa się szkolenie a następnie egzaminowanie kandydatów na kierowcę. Są to ponadto osoby niemające jeszcze wystarczających umiejętności panowania nad  pojazdem w każdych warunkach. Choć jazda odbywa się pod nadzorem instruktora lub egzaminatora, to jednak  te osoby mogą stanowić określone zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. A więc bądźmy szczególnie ostrożni. Nie popędzajmy, utrzymajmy właściwe odległości. Każde najechanie przez nas na tył ELKI  z pewnością skończy się dla nas nie tylko unieruchomieniem naszego pojazdu, ale z pewnością mandatem oraz określoną liczbą punktów karnych.

Życzymy bezpiecznej jazdy.

Zmiana wielkości czcionki

Zoom in Regular Zoom out

Orientacyjne terminy egzaminów

Egzaminy teoretyczne

1 - 2 dniEgzaminy praktyczne A, B

1 - 2 dniEgzaminy praktyczne C, D

ok. 2 tygodniUWAGA! Powyższe dane zawierają czas orientacyjny i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń!

Newsletter

Zapraszamy do skorzystania z usługi Newslettera naszego Ośrodka, w którym znajdziecie Państwo aktualne informacje.
Administratorem Danych gromadzonych w celu rozsyłania Newslettera jest
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Bielsku-Białej,
Al. Armii Krajowej 220A,
43-316 Bielsko-Biała.
Logo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
Al. Armii Krajowej 220A
43-316 Bielsko-Biała
TEL/FAX: +48 33 82 96 700
Numer konta
40203000451110000000685660

Jesteśmy na Twitterze

Copyright © 1998 - 2024 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Wszelkie prawa zastrzeżone. | v3.0.1 Mirosław Suchoń